ROSTER CUP 2019 - hokejový turnaj amatérských hráčů

Během prvního zářijového víkendu se konal v Hokejové hale dětí a mládeže v Brně již třetí ročník mezinárodního turnaje amatérských týmů Roster Cup. Celkem osm týmů, z toho čtyři ze Slovenska, přijelo poměřit síly svých soupisek.

ROSTER-CUP-3-06

Po celou dobu turnaje bylo pevné odhodlání jednotlivých týmů vyhrát pohár vyvažováno přátelskou atmosférou jak na ledě, tak mimo něj. Přispěla k ní bezesporu dokonalá organizace turnaje. Všem týmům bylo k dispozici občerstvení přímo v kabině a tradiční gulášový a pivní bar. Průběžné výsledky mohli hráči sledovat online na stránce turnaje na AHL.cz.

ROSTER-CUP-3-02

Soupeřilo se ve dvou skupinou, týmy hráli každý s každým. Do finále postupovaly rovnou nejlepší týmy z obou dvou skupin. A vzhledem ke krátké hrací době (2×12 min) nevítězil vždy ten hokejově lepší tým, ale často ten bojovnější. Cenné zkušenosti získával mladý tým pražských Off-Ice Rats, sehrávající se teprve několik měsíců.

ROSTER-CUP-3-03

Nejhezčí hokejovou podívanou přineslo utkání brněnských Bizonů se slovenským týmem Drinken Barons. V posledním zápase ve skupině šlo Bizonům o postup do finále, takže o nasazení a dramatické okamžiky nebyla nouze. Šťastnější však nakonec byl tým Baronů.

ROSTER-CUP-3-05

Ve finálovém zápase nastoupil další slovenský zástupce tým Dolux Smižany proti brněnskému výběru Modern Hockey, který během turnaje získával zápas od zápasu stále větší a větší sebevědomí. Ve finále pak bojovností a dobrou organizací hry dokázal zvítězit.

ROSTER-CUP-3-01

Završení turnaje a vyhlášení týmových a individuálních ocenění proběhlo ve SportBar Aréně na Hybešově ulici. Organizátoři přislíbili konání turnaje i příští rok. Prestiž Roster Cupu by chtěli ještě více pozvednout, hovoří se o pozvání více týmů a zřízení fan zóny!

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz